בית הדין הרבני באשדוד אישר לאישה להתגרש מבעלה וגם לקבל את מלוא כתובתה מהבעל

על ידי 5 באוגוסט 2018דיני משפחה, כתבות

אישה מאשדוד שהגישה נגד בעלה תביעת גירושין  וביקשה להתגרש קיבלה מבית הדין את מלוא כתובתה. עוה"ד שרון פרץ המתמחה בדיני משפחה, שייצג האישה בתיק זה הסביר כי שלא במקרים אחרים בהם הנשים מוותרות על כתובתן רק כדי לסיים מהר את ענייניהם ולקבל הגט, במקרה זה האישה לא מיהרה לשום מקום וביקשה לקבל את מלוא כתובתה ולמרות שהיא זו אשר הגישה תביעת הגירושין.

בני זוג בשנות הארבעים לחייהם מאשדוד עם ילדים הגיעו השבוע לבית הדין הרבני לאחר דיונים שהתקיימו בתביעת הגירושין שהגישה האישה כנגד בעלה יחד עם תביעה נוספת שהגישה לקבלת מלוא הכתובה שהתחייב לה בעלה עת נישאו הצדדים.

עוה"ד שרון פרץ המתמחה בדיני משפחה, שייצג האישה בתיק זה הסביר כי שלא במקרים אחרים בהם הנשים מוותרות על כתובתן רק כדי לסיים מהר את ענייניהם ולקבל הגט, במקרה זה האישה לא מיהרה לשום מקום וביקשה לקבל את מלוא כתובתה ולמרות שהיא זו אשר הגישה תביעת הגירושין.  כאשר אישה היא זו שמבקשת להתגרש הרי שהיא לא זכאית לקבל כתובתה מאחר ומהות הכתובה הוא מסמך משפטי כספי מחייב. כאשר הבעל הוא זה שמבקש לגרש האישה הרי שהוא מתחייב מראש בשעת הנישואין כי אם יעשה כן ויבקש לגרש האישה בסיבה שאיננה תלויה בה כמו למשל אם מצא אישה אחרת נאה ממנה אן מכל סיבה אחרת שלא תלויה באישה הרי שהוא צריך לשאת ולשלם לאישה את כתובתה כשהיא צמודה למדד.

עוה"ד שרון פרץ שייצג את האישה בתביעת הגירושין והכתובה, טען כי מדובר בגבר שנקט באלימות מילולית ופיזית כלפי האישה. כמו כן מדובר בגבר שהרבה לשתות לשכרה והתנהג כלפי האישה והילדים בהתנהגות פוגעת ומזיקה ובשל שתייתו המרובה אף לא יכל לקיים חיי אישות תקינים עם האישה תקופה מאוד ארוכה. בנוסף, הבעל לא פירנס המשפחה ולא נשא בהוצאות האישה והילדים. כל אלו ועוד טענות אחרות היוו הסיבה והעילה לכך שבית הדין התרשם כי המדובר במקרה חריג המצדיק קבלת האישה את כתובתה למרות שהיא זו שבקשה להתגרש מבעלה.

יצויין כי ישנם מקרים בהם אישה חוששת להתגרש, או שהיא לא מודעת לזכויותיה שיכולה לקבל גם בבית הדין הרבני ופעמים רבות למרות שישנן סיבות מוצדקות לאישה לקבל כתובתה היא חוששת מהמהלך של הגשת וניהול התביעה נגד בעלה לאחר ששנים רבות הוא נהג כלפיה ביד קשה ועולה לאישה החשש כי לא תוכל להתמודד מולו בבית הדין הרבני שלכאורה הוא יבוא מיידית לקראת הבעל וישלול מהאישה זכויותיה שבדין.

עוה"ד שרון פרץ שמייצג שנים רבות בבתי הדין הרבניים ובבתי המשפט לענייני משפחה בכל הארץ מסביר כי מגמת בתי הדין הרבני כיום הנה שונה מזו שבעבר ובמקרים המתאימים אוזנם של הדיינים כן קשובה למצוקותיה של האישה ולסבל שהיא לעיתים נאלצת לעבור במהלך חיי נישואיה וביטוי לכך ניתן לראות בפסיקות החדשות בהם בית הדין נעתר לתביעותיה של האישה לקבלת כתובתה לקבלת מדור שקט ושליו במקרים בהם הבעל לא מאפשר חיי שגרה תקינים בבית ומוציא צווי הגנה כנגד הבעל ועוד סעדים נוספים שיש בהם כדי להגן על האישה והילדים.

תיק זה מצטרף לתיקים רבים אחרים בהם הצליח עוה"ד שרון פרץ להוציא לאישה את כתובתה בבית הדין ולכן מסקנתו של עוה"ד פרץ כי אין לאישה המתלבטת אם לפנות לבית הדין אם לאו, להירתע ועם ייצוג נכון של עו"ד שמתמחה בתחום יכולה להגיע ולקבל את מבוקשה.