בית הדין הרבני שלל רישיון הנהיגה ונהג האוטובוס הסכים לתת גט

על ידי 5 באוגוסט 2018דיני משפחה, כתבות

סרבן גט מאשדוד המועסק כנהג אוטובוס הסכים בשבוע שעבר לתת גט לאשתו רק לאחר שבית הדין הרבני באשדוד נענה לבקשת עו"ד שרון פרץ, בא כוחה של האשה, ושלל לבעל את רישיון הנהיגה. בני הזוג בשנות ה-40 לחייהם, נישאו לפני כ-20 שנה ולהם שני ילדים, כאשר שני בני הזוג שכירים.

הבעל סירב משך שנים לתת גט לאשתו למרות פסק בית הדין הרבני באשדוד,  לכפות עליו את מתן הגט וגם לאחר שערעורו נדחה בבית הדין הגדול. בדיון האחרון הבעל סרב לתת את הגט עד שאשתו תעבור טיפול פסיכיאטרי. לפני כחודשיים בית הדין הרבני נענה לבקשת עו"ד שרון פרץ שהסתמך על חוק הסנקציות החדש כנגד סרבני גט ואסר עליו להחזיק או לחדש רישיון נהיגה, לצאת מהארץ, להחזיק בדרכון ולהחזיק בחשבון בנק.

עו"ד שרון פרץ: "הטלת הסנקציות שמה קץ להתעללות של הבעל באשה שהחזיק אותה כבת ערובה ו'שבויית חרב'. עד להחלטה על הסנקציות ובעיקר הסקציה של שלילת רישיון נהיגה שבזכותו התפרנס כנהג אוטובוס, התקיימו כ-10 דיונים שלא נשאו פרי".

למרות חוק הסנקציות שנחקק לפני מעט יותר משנה, בתי הדין הרבניים אינם ממהרים לנקוט בסנקציות כנגד סרבני גט אך הרכב הדיינים בבית הדין באשדוד בראשותו של הרב יקותיאל כהן, הרב מיכאל צדוק והרב מרדכי רלב"ג שקבע הסנקציות הביא בסופו של דבר למתן הגט.